Jak vybrat vhodné společenské šaty

Před každým plesem je důležité vybrat šaty, které se budou na danou akci hodit. Jak si vybrat ty pravé? A je lepší nosit na ples krátké nebo dlouhé šaty? Plesové šaty by měly být něčím výjimečné, a to pro každou příležitost - ať už jde o luxusní ples nebo o něco menší společenskou akci. Které body byste si měla projít, abyste byla spokojena s výběrem?

1. Typ plesu / večírku

Zjistěte si dopředu, o jak důležitou společenskou událost jde. Bylo by nevhodné jít na reprezentační ples v krátkých šatech. Pokud jde o šaty jakékoliv délky, je vždycky vhodné zvolit raději ty, ve kterých se sama budete cítit dobře a přirozeně. Zamyslete se také nad tím, jestli se Vám v šatech bude pohodlně tančit a neváhejte to u nás vyzkoušet. Pokud nemůžete zjistit, o jak důležitý ples jde, vsaďte vždycky raději na dlouhé společenské šaty. Nic jimi nejde pokazit.

2. Typ materiálu a střih

Pro dámy s plnějšími křivkami doporučujeme šaty z klasických materiálů, které mají buď střih mírně do A nebo mají vzadu šněrování. Dámám s větším dekoltem a rameny zase více sedí šaty, které mají rukávky nebo tylem zakrytý horní díl. Štíhlým dávám zpravidla sedí všechny střihy a mohou si dovolit také lesklé materiály, které podtrhnou jejich postavu. 

3. Večírky / oslavy / společenské události

Na jakémkoliv večírku nikdy nic nepokazíte, když si vezmete tzv. "Little black dress" - černé krátké šaty. Před každou podobnou akcí je však opět důležité zjistit, např. jaké barvy budou vyžadovány (případně téma / styl). Čím později večírek začíná, tím jsou vhodnější tmavší barvy. Na společenskou událost větší významnosti, byste měly vzít šaty pod kolena. Se společenskou důležitostí také vzrůstá míra zakrytí ramen - od tlustších ramínek až po rukávy. 

Ať už si vyberete jakékoliv šaty, je důležité, abyste se v nich cítila dobře, podtrhla svoje klady a skryla naopak nedostatky. Světlejším typům obecně sedí syté barvy a tmavším zase pastelové a pleťové barvy. Každá z Vás je ale originální, a tak se nebojte u nás vyzkoušet jakékoliv šaty a třeba budete samy překvapeny, jaké šaty Vám sedí nejvíce.

Každý měsíc nakupujeme nové šaty, tak neváhejte a podívejte se na naši nabídku

 plesových, společenských, svatebních nebo retro šatů

 

PRAVIDLA PŮJČENÍ ŠATŮ

Šaty půjčujeme od pátku do pondělí.  Po omluvě můžeme uznat zpoždění vrácení šatů o jeden den (tj. úterky). V případě že se nám šaty v daném termínu nevrátí, záloha 1000,- Kč automaticky propadá. 

Pokud jde o půjčení v pracovním týdnu, domlouváme termíny individuálně.

S výše danými podmínkami souhlasíte automaticky při jakémkoliv vypůjčení šatů. 

Děkujeme za pochopení. 

 

Přidejte si nás také na fb, kde najdete naše novinky a fotky z našich (ne)obyčejných dní. :)

 - klikněte na obrázek: