Kdo jsem a proč to dělám?

Vítám Vás na stránkách Útulné půjčovny šatů! Jsem ráda, že jste sem přišli! 

Jmenuji se Aneta Gregorová a jsem majitelkou naší malé půjčovny. Pro otevření půjčovny jsme se rozhodli s mým mužem Tomášem teprve nedávno, když jsme byli na dovolené v Českém Krumlově. Abychom nezaháleli, šli jsme do našeho záměru hned dva měsíce po prvotním nápadu. Jak jsme na půjčovnu šatů vlastně přišli? To se dozvíte hned pod fotkou!

 

Když jsem se vdávala, hledala jsem šaty, které by byly v mé cenové relaci, ale přitom byly kvalitní. Poslední dobou jsem chodila po obchodech a ceny oblečení se mi zdály opravdu přemrštěné. Např. nejlevnější svetr stojí 400 Kč, ale je tak průhledný, že bych v něm umrzla snad i v červenci večer. O kvalitě a materiálu ani nemluvím. 

Nicméně abych se vrátila ke svatbě: Hledala jsem půjčovnu, kde si vyzkouším šaty a odejdu celkem rychle, protože si vyberu a odejdu spokojená. Nechtěla jsem šaty za 15.000 Kč na víkend, a tak jsem hledala menší půjčovny, které nabízely šaty levněji. Když jsem přišla do půjčovny, zarazilo mě, že se vlastně hned u vstupu musí zaplatit za zkoušení šatů. Vím, že prodavačky by se mnou měly práci, ale když si jdete koupit gauč, který je na tom cenově zhruba stejně (s rozdílem, že ho nemusíte vráti), taky přece nezaplatíte za to, že si do něj sednete. Nebo byste byli ochotní to zaplatit?

Přišlo mi to postavené na hlavu a představovala jsem si, jaké to asi je být nevěstou, která "na to má". Osobně ani nevím, jestli bych měla radost z půjčených šatů za tolik peněz (nehledě na půjčovné) a pak z následné koupě nezbytných doplňků jako jsou boty, náušnice, náhrdelník, podvazky, rukavičky apod.

Našla jsem tedy jednu půjčovnu, která je na druhém konci města a tam mi vyhověli se vším všudy. Samozřejmě jsem si nechala nejdražší a nejkrásnější šaty, které měli, ale byly za poloviční cenu a bez platby za zkoušení. Napadlo mě, proč takových půjčoven není víc a že v naší čtvrti není vůbec žádná. A tak když jsme si o tom na svatební cestě s mým Tomem povídali, napadlo nás, že bychom právě my mohli vyplnit tu mezeru, která v Brně je. 

Nakonec to přece jen dopadlo trochu jinak...

Z původního nápadu otevřít půjčovnu šatů v Řečkovicích, Medlánkách nebo Králově Poli, jsme upustili. Budete se možná divit stejně jako my, ale našli jsme levnější nájem přímo ve středu města. Ze začátku to vypadalo, že jsme všechny prostory, které by nám vyhovovali, propásli, ale nakonec jsme se ukotvili v Alfa pasáži. 

Nejen že nám sedí, že tam můžeme komunikovat s pohodovými lidmi, ale má to taky jednu velkou výhodu. Když řeknete komukoliv Alfa pasáž, všichni ví, kde to místo je. A tak nebudeme muset nikde dlouhosáhle popisovat, jak se k nám můžete dostat, ale prostě jen můžeme říct, že jsme nad kavárnou uvnitř Alfa pasáže v prvním patře. 

Otevření naší malé půjčovny se už blíží, a tak se těšíme a máme pomyslné motýlky v břiše. :) V říjnu to propukne! Přijďte se určitě podívat, udělám Vám kávu nebo čaj. 

Aneta

 

PRAVIDLA PŮJČENÍ ŠATŮ

Šaty půjčujeme od pátku do pondělí.  Po omluvě můžeme uznat zpoždění vrácení šatů o jeden den (tj. úterky). V případě že se nám šaty v daném termínu nevrátí, záloha 1000,- Kč automaticky propadá. 

Pokud jde o půjčení v pracovním týdnu, domlouváme termíny individuálně.

S výše danými podmínkami souhlasíte automaticky při jakémkoliv vypůjčení šatů. 

Děkujeme za pochopení. 

 

Přidejte si nás také na fb, kde najdete naše novinky a fotky z našich (ne)obyčejných dní. :)

 - klikněte na obrázek: